Repositories
Collections
Digital Objects
Accessions
Subjects
Names
Classifications
And
Or
Not
Creator
Keyword
Notes
Subject
Title
And
Or
Not
Creator
Keyword
Notes
Subject
Title
And
Or
Not
Creator
Keyword
Notes
Subject
Title
Hide Advanced Search
Search
Clear
Filtered By
Clear All
Repository: global
Type
Person
2048
Corporate Entity
1
Showing
501
-
600
of
2049
Results
Sort by:
Created Ascending
Title
Ascending
Descending
Created
Ascending
Descending
Modified
Ascending
Descending
Record Type
Ascending
Descending
Вера Берулоска 66год.
Дарифа Баша 71год.
Спиридон Колевски род.1912г во с.Негрово
Спиридон Колевски род.1921г во с.Негрево
Љуба Колевска род.1924г во с.Негрево
Стојна Панова 1933 год.
Благој Страчков 1943 год.
Ј.Цветаноска
Иван Која род.1958г во с.Гинеец
Раим
Ученици од Д.У.Ц. Зеф Љуш Марку и Никола Карев
Вања Димитриевски
Група млади од Гостивар
Марика Настева род,1930
Ратка Стојаноска
Гоце Спасов
Благуна Паунова род.1940г во с.Јастребник
Коле Стојанов род.1933г во с.Полаки
Рада Стојанова род.1935г во с.Костин Дол
Ристо Стојанов род.1939г во с.Ново Село
Благој Златков род.1932г во с.Бочвинец
Драган Китаноски
Марика Стојчева род.1931г во с.Полаки
Јаким Стојчев род.1922г во с.Речани
Славе Милоски
Тодора Стаменкова род.1907г во с.Речани
Фидана Стоименова род.1941г во с.Речани
Величко Арсов род.1924 во с.Нивичани
Царка Арсова род.1925г во с.Тркање
Миле Спироски род. 1920 год.
Борис Митев род.1922г во с.Нивичани
Веселин Темелков род.1923г во с.Горно Гратче
Мира Арсова род.1937г во с.Главовица
Бојка Божиновска род.1922 год.
Вељо Ивановски род.1932 год.
Андреј Татарчевски, студент
Тамара Ѓоргиевска, студент
Боривој Трајковски род.1933г во с.Црешево
Елена Трајковска род.1931г
Милосие Станоевски род.1926г во с.Брест
Будимир Алексовски род.1934г во с.Брест
Стојмирка (Јанкуловкса) Маџовска род.1940г во с.Брезница
Мирјам Менцеј
дедо Василков
баба Василков
Владо Василков
баба
Зорка Анѓелеска род. во с.Крушина
Владо Николовски
Стојо Ракеџијата род.1912г во с.Полчиште
Бисера Јовановска род.1917г
Бранка Митревска род.1932г во с.Девич
Милица Цветковска род.1925г во с.Доброча
Билјана Сикимиќ
Добринка Кипријановска род. во с.Арбанашко Рамно
Љуба Стојановска род. во с.Под Рамно
Билјана Симиќ
Љуба Стојановска
Милевка Крстевска род.1934г во с.Јачинце
Зорица Петревска род.1985г во с.Битово
Митра Јанкулоска род.73г во с.Вир
Софија Змејкоска, околу 79 год.
Горан Шушевски
Милорад Стојкоски род.1949г во с.Ковач
Марија Секуловска род.1939г во с.Брест
Гена Петреска род.1933г во с.Косово
Елена Србиноска род.1938г во с.Десово
Атанас Митевски роден 1930 год.
Александра Алексовска род. 1944 год.
Александра Панова род. 1921 год,
Александра Аврамова
Мијалче Насев род. 1919год.
Благој Игнатовски род,1952 год.
Александар Дуни род.1929 год. во Струга
Етем Таипи род.1928 год.
Магбуле Пољоска род.1926 год.
Еленка Ташева род.1924 год.
Веселин Милев
Трајанка Милева род.1933 год.
Тена Ѓоргиева род. 1944 год.
Еленка Ѓоргиева род. 1948 год
Јованака Стојковска род.1922г во с.Лупште
Костадинка Јовеска (Стојкоица) род.1922г во с.Црешнево
Владо Исаевски род.1922г во с.Самоков
Софија Змејкоска (Стојмилица) околу 76 години
Координатор - Дана
Асистент - Билјана
Тим: Дана, Ана
Донка Поплазарова, студент
Јован Бојчевски, роден 1946 г.
Кметовски Борис, роден 1941 г.
Кристина Стајкова, родена 1936 г.
Блага Лазарова, родена 1960
Славица Стајковска, родена 1964
Наташа Николовска
Милјана Додевска, родена 1957
Милошевска Маријанче, родена 1978
Јове Николовски, роден 1958
Никола Недески, студент
Иван Митков
«
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
»
Last