Repositories
Collections
Digital Objects
Accessions
Subjects
Names
Classifications
And
Or
Not
Creator
Keyword
Notes
Subject
Title
And
Or
Not
Creator
Keyword
Notes
Subject
Title
And
Or
Not
Creator
Keyword
Notes
Subject
Title
Hide Advanced Search
Search
Clear
Filtered By
Clear All
Source: Local sources
Type
Person
2048
Corporate Entity
1
Showing
1501
-
1600
of
2049
Results
Sort by:
Created Descending
Title
Ascending
Descending
Created
Ascending
Descending
Modified
Ascending
Descending
Record Type
Ascending
Descending
Владо Николовски
Зорка Анѓелеска род. во с.Крушина
баба
Владо Василков
баба Василков
дедо Василков
Мирјам Менцеј
Стојмирка (Јанкуловкса) Маџовска род.1940г во с.Брезница
Будимир Алексовски род.1934г во с.Брест
Милосие Станоевски род.1926г во с.Брест
Елена Трајковска род.1931г
Боривој Трајковски род.1933г во с.Црешево
Тамара Ѓоргиевска, студент
Андреј Татарчевски, студент
Вељо Ивановски род.1932 год.
Бојка Божиновска род.1922 год.
Мира Арсова род.1937г во с.Главовица
Веселин Темелков род.1923г во с.Горно Гратче
Борис Митев род.1922г во с.Нивичани
Миле Спироски род. 1920 год.
Царка Арсова род.1925г во с.Тркање
Величко Арсов род.1924 во с.Нивичани
Фидана Стоименова род.1941г во с.Речани
Тодора Стаменкова род.1907г во с.Речани
Славе Милоски
Јаким Стојчев род.1922г во с.Речани
Марика Стојчева род.1931г во с.Полаки
Драган Китаноски
Благој Златков род.1932г во с.Бочвинец
Ристо Стојанов род.1939г во с.Ново Село
Рада Стојанова род.1935г во с.Костин Дол
Коле Стојанов род.1933г во с.Полаки
Благуна Паунова род.1940г во с.Јастребник
Гоце Спасов
Ратка Стојаноска
Марика Настева род,1930
Група млади од Гостивар
Вања Димитриевски
Ученици од Д.У.Ц. Зеф Љуш Марку и Никола Карев
Раим
Иван Која род.1958г во с.Гинеец
Ј.Цветаноска
Благој Страчков 1943 год.
Стојна Панова 1933 год.
Љуба Колевска род.1924г во с.Негрево
Спиридон Колевски род.1921г во с.Негрево
Спиридон Колевски род.1912г во с.Негрово
Дарифа Баша 71год.
Вера Берулоска 66год.
Фатима Мифтароска 75год.
Нове
Исмет Адемоски 55год.
Босилка Миноска род.1939г во с.Железна Река
Хусеин Идризи 73год.
Босилка Миноска род.1939г во с.Железна
Божидарка Премческа род.1912г во с.Битово
Јованка Трпеска род. во с.Загор
Анета Светиева
Митра род. во с.Ботуше
Ангелина род.1937г во с.Ковач
Менка Премческа род.1919г во с.Сушица
Севда Милеска род.1920г во с.Рамне
Кристина Живкоска
Бавиле Џелкоска род.1980
Ѓулсевим Садиковска род.1960
Зекија Фитилоска род.1920 год.
Верка род.1930г во с.Тополница
Мирјанка Велеска род. во Црна Гора
Мирка Трпеска род. во с.Долно Лупште
Велика род.1937г во с.Зркле
Ивана Ристеска
Павле Здравевски 75год. с.Теово
Душан Костантинов
Млади од Св.Николе
Младинци од У.С.О. Никола Карев и Зеф Љуш Марку
Менка Ѓоргиова род.1928 г. во с.Градешница
Менка Ѓоргиова
Панајот Калков
Томе Јакимовски род.1967г во с.Станци
Савка Цветковска род.1936г во с Герман
Димо Трајановски род.1930г во с.Метешево
Дуде Стоилковска род.1950г во с. Огут
Митровски Мирко род.1931г во с.Сув Ора
Русе Митровски род.1958г во с.Сув Ора
Славица Митровска род.1961 во с.Дурачка Река
Зоран Бошковски род.1969г с.Бељаковце
Илија Колевски род1926г во с.Шопско Рударе
Ротка Ристовска род.1924г. во с.Бајловце
Спасо Гавриловски-Краљ род.1910г во с.Дренак
Веца Додевска род.1926г во с.Облавце
Русе М. Тасевски род.1930 во с.Косматац
Стојана Тасевска род.1931г во с.Косматац
Владо Крстевски род.1930г во с.Мургаш
Достана Бојковска род.1936г во с.Мургаш
Славко Бојковски род.1934г во с.Мургаш
Никола Цветковски род1930г во с Довезенце
Сунчица Спасовска род 1951г во с.Довезеце
Раде Стојановски род.1922г, во с.Јачинце
Љубомир Симоновски род1929 во с.Јачинце
Миливоје Арсовски род 1929 во с.Јанчинце
First
«
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
»